TK1- خاک کاهنده مقاومت زمین ضدخوردگی

  • دارای گواهی ثبت اختراع.دارای تاییدیه از متالورژی رازی

  • حاوی ۲۰ عنصر مفید کاهنده مقاومت زمین

این خاک بافرمولاسیون استاندارد جهت استفاده در تمام مناطق با قابلیت انتقال جریان الکتریکی بسیار عالی تولید و بسته بندی های مقاوم دو لایه به وزن ۱۵ کیلوگرم عرضه می گردد.

فرمولاسیون:

۱)بنتونیت میکرونیزه: بنتونیت استفاده شده در خاک TK1 براساس استاندارد OCMA آمریکا تولید و کاملا میکرونیزه می شود و حداقل ۷۰درصد بیشتر از بهترین نمونه های بتونیت میکرونیزه موجود در بازار توان جذب آب دارد.

۲)نمک گرانول:نمک از عوامل موثر الکترولیت در چاه ارت و روان کننده عبور جریان برق است.نمک گرانول به علت بلوری بودن در دوره زمان دیرتری حل شده و در نتیجه امکان فرار این ماده اصلی از ترکیب خاک بسیار کاهش می یابد.

۳)زغال میکرونیزه صنعتی:زغال علاوه بر جذب و نگهداری رطوبت، در ترکیب با نمک به عنوان عامل نگهدارنده نمک در مخلوط خاک عمل می نماید.در خاک TK1زغال به شکل کاملا میکرونیزه استفاده می شود و با توجه به مخلوط یکنواخت شده، به بهترین نحو ممکن با گرانول نمک ترکیب و عمل الکترولیت را به طور پایدار انجام می دهد.ضمنا از وظایف دیگر زغال، جلوگیری نسبی از خوردگی الکترود مس می باشد.

۴)پودر فلزات:فلز پودر شده از عوامل مهم در انتقال جریان برق و کاهش مقاومت زمین است.

۵)مواد بازدارنده خوردگی Inhibitor :این ماده فرموله شده در لابراتور شرکت آکان می باشد که از خوردگی الکترود مس توسط نمک های موجود در زمین جلوگیری می کند.

۶)الکترولیت:این ماده عامل افزایش بسیار مطلوب هدایت الکتریکی خاک است.

۷)افزودنی ویژه:ماده ای است فرموله شده در لابراتور شرکت آکان که عامل مهمی در جلوگیری از ترک خوردگی بنتونیت هنگام کمبود رطوبت است.

۸) سایر افزودنی های معدنی و شیمیایی همساز با محیط زیست.